Korony cyrkonowe w Łodzi

Korona cyrkonowa czyli sposób na piękny uśmiech

Nie ma wielu takich materiałów jak diamenty, które są piękne, a jednoczenie twarde i wytrzymałe. Jednakże w branży dentystycznej poszukiwane są właśnie materiały, które zapewnią nie tylko doskonała estetykę, lecz będą także trwałe, a ponadto przyjazne dla organizmu człowieka.

Takim produktem jest tlenek cyrkonu, czyli ceramika najwyższej klasy, która sprawdziła się już w ekstremalnych sytuacjach: główki sztucznych stawów biodrowych, powłoki termiczne w wahadłowcach i tarcze hamulcowe w autach sportowych. Właśnie ten materiał pozwala nadać uzupełnieniom protetycznym nowy wymiar. Za pomocą systemu ZirkonZahn  można wykonać pełno ceramiczne korony a nawet mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego.

Opracowywanie tlenku cyrkonu z powodu jego niezwykłej twardości zawsze wymagało wiele wysiłku, nakładu pracy i czasu. Dlatego materiał ten był nieosiągalny jako uzupełnienie protetyczne. Dopiero dzięki ciągłym badaniom zastosowanie tego materiału w technice dentystycznej stało się możliwe.

Projektowanie uśmiechu przy użyciu koron cyrkonowych

Na podstawie wykonanego przez lekarza stomatologa wycisku zostaje sporządzony przez technika dentystycznego woskowy model twoich nowych zębów. Ów model jest skanowany i formacie 3D projektowana jest praca protetyczna , następnie frezuje Twoją koronę lub most w rollingu z tlenku cyrkonu. Na koniec praca uzyskuje swój estetyczny wygląd dzięki nowoczesnej ceramice do licowania, której barwy dobiera się tak aby nie różniły się od Twoich naturalnych zębów.

Rozwiązania protetyczne z reguły dają długotrwały efekt dlatego można powiedzieć, że korony cyrkonowe wpisują się w tę trwałość. Czy w takim mieście jak Łódź można wykonać korony cyrkonowe tanio ? Odpowiedź brzmi tak. Jednak trzeba umówić się na konsultację stomatologiczną w celu dobrania odpowiedniego planu związanego z zastosowaniem czynności protetycznych. Może być tak, że najpierw trzeba będzie wdrożyć odpowiedni plan leczenia. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszkańców wszystkich dzielnic gdyż położenie naszego gabinetu stomatologicznego to centrum łodzi dzięki czemu z każdej dzielnicy można dojechać bezproblemowo. Mieszkańcy dzielnic takich jak Retkinia, Widzew, Polesie, Teofilów czy też Janów także dojadą do naszego gabinetu bardzo szybko.