Pozwól nam zaopiekować się Twoim uśmiechem!
Odwiedź nas

Rewolucji 1905 r.
64a lokal 9, Łódź

Zadzwoń

42 688 91 74 lub
+48 575 130 801

Godziny pracy

Pon - Czw, 10:00 - 18:00
Pią, 10:00 - 16:00

Aktualności

Starter / Aktualności / Zabiegi plastyczne dziąseł

Zabiegi plastyczne dziąseł

Zabiegi plastyczne dziąseł

Periodontologia to również potężne oręże w poprawianiu estetyki biało-czerwonej (zębowo-dziąsłowej), gdzie niejednokrotnie mamy do czynienia z za dużą ilością dziąsła pokazywanego w uśmiechu, tzw. dziąsłowy uśmiech czyli Gummy Smile lub ze zbyt małą ilością dziąsła - w pojedynczych albo mnogich recesjach dziąsłowych.

Likwidacja Gummy Smile - to duże wyzwanie, często wymaga skojarzonej terapii ortodontycznej (intruzje zębów przednich - polegające na przemieszczeniu zębów dowierzchołkowo) z zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wydłużeniu koron klinicznych zębów poprzez wycięcie nadmiaru dziąsła i podpierającej go kości.

Bezpośrednio po zabiegu wykonywane są tymczasowe licówki lub korony (jeżeli są do tego wskazania), wokół których będzie przebiegać gojenie przyzębia, a następnie po pełnym wygojeniu nastąpi zamontowanie ostatecznych licówek lub koron pełnoceramicznych.

Niejednokrotnie chcąc ograniczyć rozległość zabiegów chirurgicznych wspomagamy leczenie likwidacją dziąsłowego uśmiechu, podaniem jednostek botoxu, który deponujemy w mięsień okrężny ust (górna warga). Jego lekkie porażenie powoduje mniejsze unoszenie się wargi, a co za tym idzie - mniej widoczne jest dziąsło w uśmiechu.

Zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych:

Recesja dziąsła polega na obnażeniu fragmentu korzenia zęba, co niejednokrotnie powoduje większą wrażliwość na zmiany termiczne i chemiczne, utrudnia utrzymanie higieny z zakresie recesji, ale przede wszystkim jest to często duży defekt estetyczny, jeśli mamy do czynienia z tzw. wysoką linia uśmiechu, a dziąsło obnażone jest w strefie uśmiechu.

Etiologia powstawania recesji to często:

    nieprawidłowe szczotkowanie zbyt twardą szczoteczką,
    bruksizm i zaciskanie zębów,
    wady zgryzu (konieczne leczenie ortodontyczne),
    zła higiena.


Zabiegi chirurgiczne, które likwidują recesje dziąsłowe to następujące techniki:

    boczne przesuniecie uszypułowanego płata,
    przeszczep błony śluzowej z podniebienia
    sterowana regeneracja tkanek.

Dla każdego Pacjenta technika jest wybieralną procedurą z wyboru.


 


Powiązane: Zabiegi plastyczne dziąseł Łódź, Zabiegi plastyczne dziąseł tanio.

HAUSCLINIC.PL oraz MOJDENTYSTA24.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.