Pozwól nam zaopiekować się Twoim uśmiechem!
Odwiedź nas

Rewolucji 1905 r.
64a lokal 9, Łódź

Zadzwoń

42 688 91 74 lub
+48 575 130 801

Godziny pracy

Pon - Czw, 10:00 - 18:00
Pią, 10:00 - 16:00

Aktualności

Starter / Aktualności / Naprawa protez

Naprawa protez

Co należy zrobić ze złamaną, bądź pękniętą protezą?

1. Przedewszystkim nie wolno dokonywać żadnych napraw na własną rękę, ponieważ może to spowodować uszkodzenie protezy uniemożliwiając jej późniejszą naprawę przez stomaologa. Sklejanie, podklejanie, szlifowanie przez pacjenta w domu jest niedopuszczalne.

2. Nie wolno nosić złamanej protezy, gdyż brzegi jej mogą ulec wytarciu i nie będzie możliwe jej ponowne sklejenie.

3. Należy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego w celu naprawy protezy.

Istostne jest by lekarz stomatolog ocenił co było przyczyną pęknięcia, bądź złamania protezy i wdrożył odpowiednie postępowanie.

Jeżeli powodem uszkodzenia okaże się zmiana warunków anatomicznych w jamie ustnej, złe dopasowanie protezy, bądź pęknięcie/złamanie nastąpiło już po raz kolejny należy wtedy wykonać nową protezę.

Jeśli natomiast przyczyna jest inna i odłamy protezy idealnie się składają lekarz może zadecydować o jej sklejeniu (ewentualnie zaleci wzmocnienie jej płyty metalową siatką). Najczęściej wiąże się to z pozostawieniem protezy na 24-48h w gabinecie stomatologicznym. Gdy pacjent ze względu na wykonywaną pracę, bądź inne okoliczności nie może pozwolić sobie na funkcjonowanie bez protezy należy zgłosić się do gabientu, w którym wszelkie naprawy wykonywane są w trybie natychmiastowym. Trwa to wtedy od 1 do 3 godzin.

Powiązane: Naprawa protez w Łodzi, Naprawa protez Retkinia, Naprawa protez Łódź, Naprawa protez tanio, Tania naprawa protez w Łodzi.

HAUSCLINIC.PL oraz MOJDENTYSTA24.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.