Pozwól nam zaopiekować się Twoim uśmiechem!
Odwiedź nas

Rewolucji 1905 r.
64a lokal 9, Łódź

Zadzwoń

42 688 91 74 lub
+48 575 130 801

Godziny pracy

Pon - Czw, 10:00 - 18:00
Pią, 10:00 - 16:00

Aktualności

Starter / Aktualności / Co to są licówki ?

Co to są licówki ?

Czym są licówki?

Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów.

Założenie jednej tradycyjnej licówki najczęściej wiąże się z preparacją (oszlifowaniem) zęba, ze względu na to, że każda, nawet najcieńsza licówka, dodaje zębowi objętości i bez preparacji, ząb taki wystawałby z łuku. Wyjątkiem jest ząb cofnięty, który nie będzie takiej operacji potrzebował.

Czy można nie szlifować zębów?

Są jednak licówki, które nie wymagają oszlifowania zęba. To licówki addytywne. Są to cienkościenne licówki napalane na folii platynowej oraz nowość w Polsce - licówki GlamSmile (w USA znane pod nazwą Lumineers). Licówki takie nie wymagają preparacji, czasami jednak wymagają delikatnego polerowania zęba.

Sielska Klinika oferuje wszystkie możliwe rodzaje licówek, w tym - jako jedyna na Pomorzu licówki GlamSmile.

Od czego zależy wybór licówek?

Każdy pacjent przed kwalifikacją do zabiegu przechodzi u nas ewaluację warunków zgryzowych, pozwalających na techniczne dopasowanie metody, co również ma niebagatelne znaczenie dla trwałości licówek.

Właściwie zakwalifikowany pacjent z odpowiednią płaszczyzną zgryzu może cieszyć się licówkami bezterminowo. Na każdą pracę protetyczną nasze laboratoria oferują trzyletnią gwarancję w warunkach zgodnego z przeznaczeniem użytkowania licówek (brak mechanicznych urazów, zgryz wolny od problemów okluzyjnych).

Ile założyć licówek?

Standardowo w uśmiechu widać zęby od 15 do 25 i od 35 do 45 - jest to łącznie 20 zębów. Licówki addytywne (m.in. GlamSmile zakłada się na nie mniej niż 8 zębów w łuku), licówki cienkościenne napalane na folii platynowej i tradycyjne (wymagające preparacji) mogą być zakładane na mniejszą liczbę zębów.

Licówki GlamSmile pozwalają na pełną kontrolę wyniku końcowego (kształtu) zębów (na etapie planowania pacjent może obejrzeć komputerowe wizualizacje swojego uśmiechu), wszystkie inne metody nie pozwalają na tak dokładne planowanie wyglądu na podstawie wizualizacji.

Przygotowanie do zabiegu

Wszystkie zęby przed zabiegiem powinny zostać wyleczone. Ten etap może zająć od jednej do wielu wizyt, zabieg zakładania licówek wymaga pobrania wycisków, wykonania wizualizacji (komputerowych bądź woskowych), zatwierdzenia wyniku przez pacjenta i wizyty podczas której licówki zostaną zacementowane. Trudno jest zatem bez konsultacji odpowiedzieć ile czasu może zająć uzyskanie satysfakcjonującego efektu równoznacznego z zacementowaniem zaakceptowanych licówek. Na każdym etapie możemy osiągać jak najlepsze wyniki szybko, ponieważ mamy duże doświadczenie w estetycznych korektach uśmiechu za pomocą licówek. Współpracujemy z 6 laboratoriami, w tym z wyspecjalizowanymi technikami stomatologicznymi, z którymi możliwe są dodatkowe konsultacje w obecności pacjenta.Powiązane: Licówki Łódź, Licówki w Łodzi, Licówki tanio.

HAUSCLINIC.PL oraz MOJDENTYSTA24.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.